0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Milesyn SB 10W API GF-5 SN, синтетичко моторно масло од мешавина, 5-галон код

Milesyn SB 10W API GF-5 SN, синтетичко моторно масло од мешавина, 5-галон код

DEN 1.00
Залиха

Пристапност

Чувајте го вашето возило непречено со ова моторно масло од синтетичко мешавина од Milesyn. Специјално е формулиран со употреба на синтетички и основни масла од групата II. Адитивите за намалување на триењето обезбедуваат супериорни перформанси кај моторите со гориво и гориво со гориво. Ова моторно масло 10 W30 GF-5 5-галон парчиња е формулирано за одлична стабилност на оксидација и својства со ниска температура за да се обезбеди заштита за време на ладното стартување. Исто така, тој е дизајниран да помогне во спречувањето на формирање на тиња и штетни наслаги за да го продолжи животот на моторот. Синтетичката мешавина на Milesyn GF-5 моторното масло ги надминува барањата на ILSAC GF-5. Оваа ставка ќе направи идеален додаток на приватна или комерцијална гаража. Milesyn синтетичко мешање моторно масло 10 W30 GF-5, SN, 5-галон колче : масло од синтетичка мешавина. Ја подобрува чистотата на моторот со спречување на формулирање на тиња и штетни наслаги. Ја намалува потрошувачката на нафта. Надминете ги барањата на ILSAC GF-5. Пакетите со додатоци со високи перформанси обезбедуваат супериорни перформанси. Компатибилен со мотори со гориво и гориво со гориво. Помага во подобрување на економичноста на горивото.

Параметри на производот

Слична стока