0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
YTX4L - BSGEL 12v 3ah Гел Замена Батерија компатибилен Со Yamaha TTR125LE-Пакет

YTX4L - BSGEL 12v 3ah Гел Замена Батерија компатибилен Со Yamaha TTR125LE-Пакет

DEN 2.00
Залиха

Пристапност

ГЕЛОТ YTX4 L - BS е батерија од 12v 3 AH гел (Без Одржување). Не бара додавање на вода за време на траењето на батеријата. Моќниот ГЕЛ MAX YTX4 L-BS Е ВИСТИНСКА батерија СО ДЛАБОК ЦИКЛУС што може да се монтира во која било положба, не бара одржување. Кога батеријата На Гел-Ќелијата се полни, нема опасни испарувања да избегаат од куќиштето на батеријата, гасовите се обработуваат во самата батерија. Вообичаена употреба ЗА ГЕЛОТ YTX4 L-BS : Атв, Мотоцикли, Personal Пловни Објекти, Џет Ски'с, Моторни Санки и многу повеќе. YTX4 L - BS Гел Е 12v 3ah 50 Ладно Чудење Засилувачи (CCA) Гел (Одржување Слободни) Батерија. Пакет од 4. Димензии : . Поларитет : Негативен лево, Позитивен десно. Списокот е само За Батеријата и Завртките. Не се вклучени жичани ремени или додатоци за монтирање. Фабрички активирана гел батерија. Одржување бесплатно. Не е потребен киселински пакет. Напредниот дизајн работи веднаш надвор од кутијата и сѐ уште не бара одржување нуди опција за продолжување на стандардниот век на траење со додавање дополнителни електролити. Вистинска батерија со длабок циклус што може да се монтира во која било положба, Се Спротивставува на удари и вибрации. Долготрајни високи перформанси при високи и ниски температури. Еколошки, не оставајќи загадување на животната средина при полнење и празнење. Нула испарувања или хемикалии излегуваат од обвивката на батеријата. Сите хемиски реакции се прават во самата батерија.

Параметри на производот

Слична стока