0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Карат Т.В. Црн дијамант 14KT бело злато црно родиум позлатен прстен за ангажман на солитер

Карат Т.В. Црн дијамант 14KT бело злато црно родиум позлатен прстен за ангажман на солитер

DEN 8464.00
Залиха

Пристапност

Изразете ја својата loveубов и посветеност со овој прстен за ангажман на црниот дијамант во Миабела. Монтирано во треперење бело злато со црно родиум позлатено, овој прстен има еден смарагден, блескав црн дијамант (7,5 x 5,5мм) во центарот на прстенот што е убаво украсен на рингот со помош на поставување на Prong. Засилен со Милграјн финиш, овој прстен е скапоцен подарок за вашата сакана. Овој едноставен прстен е вреден и безвременски додаток на која било колекција на накит. Изработено во 14 KT бело злато. Црна родиум-позлатена. 1 КТ. Т.В. Црн дијамант. Дијамантско сечење : Емералд. Каменот поставен од пронг. Ширина на опсегот : 1,7 мм. Прстен за ангажман на дијаманти. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Параметри на производот

Слична стока