0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
- Sac® # Чај Филтер Кеси, Манила Коноп Филтри, Топлина Запечатување, Неизбелени, 3-Чаша Капацитет

- Sac® Чај Филтер Кеси, Манила Коноп Филтри, Топлина Запечатување, Неизбелени, 3-Чаша Капацитет

DEN 2.67
Залиха

Пристапност

Нашите патентирани филтри за чај од хартија т-Сак доаѓаат во 4 големини погодни за потрошувачите. Тие се компостибилни, без белило; елементарен хлор, топлински запечатлив, изработен од природен Коноп Од Манила. Што е најважно, тие не го менуваат или менуваат вкусот на чајот. Нашиот ѕид за филтрирање засилен Со Т-Вреќа и широка основа обезбедува стабилна поддршка за оптимално натопување и го олеснува подготвувањето и сервирањето на лабавите чаеви без фитил - без врева без шишање. Т-Кесичката #2 може да се користи во чаши, чаши и чајници до 0,8 литри и е идеална за најмногу четири лажички чај со лабави лисја. Чај филтер кеси направени Од Манила Коноп. Биоразградлив. Не го менува вкусот или вкусот на вашите лабави чаеви од лисја. Топлина запечатување. Неизбелени Хлор Слободен. За еднократна употреба . Совршен за чаши, чаши и чајници и идеален за најмногу седум лажички чај со лабави лисја. Засилениот ѕид на филтерот и широката основа обезбедуваат стабилна поддршка за оптимално натопување.

Параметри на производот

Слична стока