0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Нерѓосувачки Челик Приколка Кука Топката, 10, фунти, Дијаметар, Стебло

Нерѓосувачки Челик Приколка Кука Топката, 10, фунти, Дијаметар, Стебло

DEN 1.00
Залиха

Пристапност

КУРТ 2 " топчињата за приколки за приколки се конструирани од квалитетен челик и се направени со прецизност за да одговараат на вашата спојка за приколки 2" како рака во ракавица. Тие можат да ги влечат повеќето стандардни и тешки приколки. Овие топки за влечење се одлично продолжение на вашата приколка за приколка од класа 3 или класа 4 и држач за топка и се идеален избор за повеќето пикап камиони и Теренци (ЗАБЕЛЕШКА : Никогаш не го надминувајте капацитетот со најмала тежина од која било компонента за влечење; т.е. возилото, куката, приколката итн.). Оваа особено 2 " приколка топката нуди топката капацитет од 10,000 фунти. Се одликува со дијаметар од 1-1/4" стебло, должина од 2-5/8" и конструкција од нерѓосувачки челик за заштита од ' рѓа и гребнатини. Со својата фина нишка, оваа 2 " приколка топката, исто така, нуди дополнителна мерка за држење сила и обезбедува непречена инсталација и вртежен момент. За да ви дадеме мир на умот додека влечете до следната дестинација, ние исто така внимателно ги тестираме нашите топки за приколки и осигуруваме дека секој од нив ги исполнува спецификациите на ВЕСК во САД. Одговара на спојки од 2 инчи и прифаќа до 10.000 фунти. ГТВ. Конструкција од нерѓосувачки челик за одлична отпорност на ' рѓа. Хексадецимална навртка обложена со цинк и мијалник за спирална брава за сигурно монтирање. Дополнителни Карактеристики Должина На Стеблото : 2 5/8 ИНЧИ.

Параметри на производот

Слична стока