0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Мерач На Сооднос На Воздушно Гориво

Мерач На Сооднос На Воздушно Гориво

DEN 415.84
Залиха

Пристапност

2-1/16 во. Широкопојасен Мерач На Воздух/Гориво, Бело Лице;МСД со задоволство го објавува првиот член на мерачи во аналоген стил со објавување НА нов целосно самостоен 2-1/16 инчи. Воздух/Гориво Широкопојасен О2 Мерач Комплет. Оваа високо точна и опремена единица е дизајнирана специјално за употреба со СИТЕ ефи или карбурирани системи и достапна и во црно-белата верзија на лицето.; Целосно самостоен со лесно читливо аналогно бирање-Одлично За ефи или карбурирани апликации. Вклучува бош ЛСУ 4.9 широкопојасен о2 сензор кој е компатибилен со сите видови гориво (Безоловен, Оловен, Е85, Дизел или Метанол). Монтажата во тенок стил бара многу малку простор за цртичка за инсталација. Покажувачот ЗА чистење ОД 270° од 6 до 3 часовникот оа го прави мерачот лесен за читање на прв поглед. Внатрешниот микропроцесор го контролира движењето на покажувачот за да обезбеди точно движење на улица, надвор од патот и тркачки услови. Прилагодливото предупредувачко светло за ЛЕР му овозможува на корисникот да поставува и ниски и високи точки на активирање. Копчето за потсетување на врвот му овозможува на корисникот да ги гледа читањата на мин/макс мерачот. Мерачот вклучува 5 стапки. 6-пински временски сензор темперамент и 4 стапки. појас за напојување/заземјување/осветлување што овозможува флексибилни локации за монтирање. Завртете ги нишките на прстенот за заклучување на задниот дел од куќиштето на мерачот за едноставно и сигурно монтирање на мерачот. Цпу машински палка алуминиумски рамки со елоксирани.

Параметри на производот

Слична стока