0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Зора На Зората: Студиото Како Музички Инструмент

Зора На Зората: Студиото Како Музички Инструмент

DEN 662.08
Залиха

Пристапност

Зора ОТ ЗОРАТА ја раскажува приказната за тоа како линијата на поделба помеѓу традиционалните улоги на музичарите и персоналот на студиото за снимање (продуценти, инженери за снимање, инженери за мешање, техничари итн.) еродираше во текот на втората половина на дваесеттиот век до денес. Додека оние подеднакво вешти во музиката и технологијата како Рејмонд Скот и Лес Пол беа исклучоци од нивните епохи, милениумскиот музички творец е заробен во свет во кој симбиозата на музиката и технологијата е вообичаена. Бидејќи вештините за аудио продукција, како што се снимање, уредување и мешање, се повеќе се кооптираат од музичарите кои се предаваат во нивните студија за снимање "направи сам" (НАПРАВИ САМ), конвенциите за тоа како се учи и практикува музичката продукција се ремиксираат за да ја одразат оваа реалност. Зората на ЗОРАТА прво ги испитува ПРАКТИКИТЕ ЗА снимање САМИ ВО контекст на историјата на снимање од крајот на деветнаесеттиот век до денес. Второ, зората на ЗОРАТА дискутира за концептот на "студиото како музички инструмент" и улогата на продуцентот, со детали за тоа како овие конструкции еволуирале низ историјата на снимената музика во тандем. Трето, Зората на ЗОРАТА ги детализира тековните практики НА самостојно снимањекако технологиите за снимање се инкорпорирани во правењето музика и како тие се учат од корисниците НА студиото "НАПРАВИ САМ" ВО музички шик околијата во Бруклин. Конечно, Зората НА ЗОРАТА ги испитува пошироките трендови слушнати низ целиот свет, сумирајќи ги различните модели на учење и пристапи кон создавање музика. Зората на ЗОРАТА завршува со дискусија за последиците од овие нови насоки за областа на музичкото образование. • Автор : Адам Патрик Бел • ИСБН : 9780190296612 • Формат : Мека • Датум На Објавување : 2018-03-06.

Параметри на производот

Слична стока