0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Мазни Звуци На Големи Евангелски Класици

Мазни Звуци На Големи Евангелски Класици

DEN 375.04
Залиха

Пристапност

Одликувајќи Се Со Музичките Стајлинзи На Даг Бенџамин Запознајте Го Музичарот Даг Бенџамин, роден Во Idахо и израснат Во Хермистон, Орегон, е син на Лери и Дороти Бенџамин. Даг ја започна својата формална обука на саксофон на рана возраст од девет години. Тој ја продолжил својата музичка настава низ средното училиште, свирејќи во училишниот бенд. Инспириран од стилот на легендите за саксофони, Чизмите Рандолф и Кени Г., Даг ги прошири своите музички активности за да вклучи црковни програми, добротворни настани и Караоке. Даг се појави На Три Ангели Емитување На Светската Мрежа И Безбедна Тв Нето Работа И Тринти Емитување Нето Работа. Господ му ја додели на Даг желбата на неговите срца да направи свој албум во ова прво ЦД со наслов Мазни Звуци на Големи Евангелски Класици. Целта на даг во животот е да ја сподели својата љубов Кон Христијанската музика со сите што ќе ги сретне. Неговата надеж е дека ќе уживате да ја слушате оваа продукција онолку колку што уживаше да ја создава. Мазни Звуци На Големи Евангелски Класици.

Параметри на производот

Слична стока