0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Беј де Нок шведски Мозолчиња Џигинг Мамка

Беј де Нок шведски Мозолчиња Џигинг Мамка

DEN 0.33
Залиха

Пристапност

Шведскиот Мозол е извонредна мамка за џигирање. Овој тип на мамка е широко користен во Шведска повеќе од 100 години со исклучителни резултати и на свежа и на солена вода риба. Жига, лето или зима! Заливот де Нок шведски Мамка За Џигирање Мозолчиња : нивната докажана способност да земаат пастрмка, пастрмка, Кохо лосос, северна, бас, риба од тава и многу видови солена вода го прави поседувањето на оваа мамка задолжително за повеќето рибари. Како општо правило поголемите големини се за дивеч риби во езера со длабоки води. Сите големини ќе произведуваат риба од дивеч и риба ако двата вида живеат во исти води. Ултра-лајт и лесни акциони прачки, со избалансирани макари излупени со 2-4 фунти. Овие фини мамки, фалсификувани од цврст месинг се достапни во 6 сјајни метални завршетоци во метал, 8 призма бои, бел бисер и 3 флуоресцентни бои.

Параметри на производот

Слична стока