0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Luxpaper # коверти на монети, lb. светло бело, 1 2, пакет

Luxpaper коверти на монети, lb. светло бело, 1 2, пакет

DEN 315.04
Залиха

Пристапност

Дали барате висококвалитетен плик #5 1/2 монети за инсерти за покани за венчавки, марки, мониста, занаетчиски материјали, предмети за инвентар, мали производствени делови, иглички, нокти, мали картички, накит и многу повеќе? Овие коверти се исто така совршени за секоја пригода од разиграни до формални. Можете да ги користите како архивирање на коверти за да ја организирате колекцијата за монети, карпи или печат. Тие дури можат да се користат за придружба на кој било роденден или подарок за одмор за дополнителен допир на боја и размислување. Покрај тоа, овие коверти имаат метод за запечатување на лепак за запечатување на размавта! Едноставно навлажнете и притиснете надолу за да ги запечатите вашите коверти. Getе добиете одличен печат секој пат. Ковертите од 24 фунти. Цврстата и издржлива дебелина на ковертите во овој пакет 250 ги прави совршени за испорака на долги растојанија без да се свиткува или кине. Кога се отпечатени, ковертите на Лукс се надополнуваат со широк спектар на бои за мастило. Другите намени за овие коверти на монети вклучуваат екстракти од држење, даб, восок и тресење. Печатете го логото на вашата компанија на овие коверти и предадете ги со примероци на производи и визит -картички на конвенции и други промотивни настани. Вие нема да мора да се грижите за метежот на хартија, солзи или мастило со овие коверти. Овие коверти се исто така идеални за решавање на белешки и покани со рака. Без разлика дали користите пенкало за пенкало или калиграфија, ќе бидете импресионирани од висококвалитетната хартија отпорна на измама. Овие мини коверти мерат 3 1/8 ”x 5 1/2 " (80 mm x 140 mm). Можете да ги вклопите овие мали коверти во различни наши поголеми како придружник на покана, Божиќ или роденденска картичка. Luxpaper #5 1/2 коверти на монети. Големина : 3 1/8 x 5 1/2 инчи. Светло бело. 250. Одлично за складирање на мали предмети како што се монети, накит и мали делови и е совршена големина за готовина, подарок картички, депозитни лизгања и проверки.

Параметри на производот

Слична стока