0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Традиционални Лекови Чај, Органски Зелен Чај Мача Со Тост Ориз, Кесички Чај, Брои

Традиционални Лекови Чај, Органски Зелен Чај Мача Со Тост Ориз, Кесички Чај, Брои

DEN 223.84
Залиха

Пристапност

Традиционални Лекови Органски Зелен Чај Мача Со Тост Ориз Билни Кесички Чај 16 Кт. Инспирирани од традиционалниот стил на зелен чај наречен мача ири генмаича, ние измешавме мелена сенча и ситно прашкаста мача со тост ориз за да го создадеме овој земјен, избалансиран и здрав чај.* Некои од нашите омилени мача потекнуваат од зелените Полиња со Чај Во Јапонија-најдобриот израз на зелениот чај! Од поле до чаша, се грижиме нашите чаеви да ги испорачаат придобивките од овие неверојатни растенија. За да испорачаме постојано висококвалитетни чаеви, ние извориме органски одгледувани или органски диви собрани билки од етички трговски партнерства, барајќи лековити растенија. Само мал дел од светското снабдување со билки ги исполнува нашите висококвалитетни стандарди. Билна Моќ : Благо заживување, истовремено поддржувајќи го вашето здравје. Вкус : Земјени и горчливо слатки со наздравени, оревни ноти. УСДА Сертифициран Органски, Не-Гмо Потврден, Кошер, Компостибилни Кесички Чај, билкар-формулиран. Одржливост : Прва фабрика за чај со соларна енергија и ВИСТИНСКИ нула Отпад во САД. Како Сертифициран б-корп, ние даваме приоритет и го мериме нашето еколошко, социјално и економско влијание. Секоја кесичка чај содржи приближно 14 мг природен кофеин од листот зелен чај. 1 картон кој содржи 16 поединечно завиткани кесички чај.

Параметри на производот

Слична стока