0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Лекар Во Кујната Флакери Органски Крекери За Семиња Од Фла Цимет И Рибизли, 5. ОЗ

Лекар Во Кујната Флакери Органски Крекери За Семиња Од Фла Цимет И Рибизли, 5. ОЗ

DEN 1.67
Залиха

Пристапност

Направено од Органски Ленени Семиња И Органски Рибизлибезглутен Суровини6 g Влакна 4 g Протеини И Омега 3 ' Non Gmo Проект Потврденнут Бесплатни / Веганкошерфлекерс се вкусен, супер здрав крекер за ленено семе без глутен. Флакерите се дехидрирани на ниски температури за да се осигура дека сите хранливи материи, вклучувајќи ги и омега-3 и важните enими остануваат витализирани и стабилни."? Развив флакери? за мене и моите клиенти, бидејќи тоа е лесен начин да ги добиете сите неверојатни нутритивни придобивки од лен во вкусен крекер. Верувам дека " Добрата Храна е Мудар Лек. Обидете се и со исечени јаболка за да додадете уште повеќе овошје во вашата исхрана! Уживајте! Без гмо, соја, млечни производи, орев, глутен. Тие се богати со алфа линоленска киселина - срце здрава омега-3 масна киселина преполна со влакна, што помага да се одржат нормалните нивоа на холестерол и да се промовира оптимално варење : ниско ниво на гликемиски индекс,што ги прави корисни за дијабетичарите. Д-Р Во Кујната Цимет Рибизла Флаке Печени 5 Унца.Придобивки од Лененото Семе семките од Лен се совршена здравствена храна на природата и треба да бидат дел од секоја оптимална диета за здравје и долговечност. Овие производи не се наменети за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на каква било болест. Органските ленени семиња никнуваат што ги прави полесни за џвакање, варење и апсорпција. Ги сакаа и сега ви ги носам!- Алисон Левит, Мдфлекерите се рачно изработени со љубов и грижа користејќи ги само најдобрите природни и органски состојки. Одрекување Овие изјави НЕ се оценети од фда.Исто така, овие семиња се полни со антиоксиданси, протеини, растителни лигнани и многу витамини и минерали.Отсекогаш сум бил страстен да јадам добро и да бидам здрав. Се надеваме дека ќе уживате во нив! Споделете ја добрината со вашите пријатели и како нас на facebook додека ги поздравуваме вашите повратни информации! Насоки Цимет Рибизла Флакери направи одлична закуска сам или обидете се со вашиот омилен орев путер или грчки Јогурт за здрав појадок или средината на попладневната ужина.

Параметри на производот

Слична стока