0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Роторите обложени со елементи на Raybestos одговараат на Изберете: 1984- Крајслер Лебарон, 1991 година- Доџ Караван

Роторите обложени со елементи на Raybestos одговараат на Изберете: 1984- Крајслер Лебарон, 1991 година- Доџ Караван

DEN 2303.84
Залиха

Пристапност

Новите дизајни на отворено тркало ги оставаат компонентите на сопирачките повеќе изложени, а агресивните хемикалии за де-i Cing можат да ја забрзаат корозијата. Ако роторот е неоткриен, црвената 'рѓа може да се формира веднаш. Raybestos Element3 обложени ротори комбинираат целосна обвивка за сива фузија 4.0 со материјали со ОЕ, дизајн, димензии и процес на производство. Комбинацијата на оваа комерцијална технологија за завршна обработка и инженерството специфично за возилото промовира долготрајна заштита од 'рѓа, оптимално ладење, перформанси за најдобро во класа, ултра-мазно сопирање и максимизиран живот. Ова беше развиено за секојдневниот возач кој бара исклучителни перформанси. • Греј фузија 4.0 облога за долготрајна заштита на 'рѓата го прави елементот3 ™ роторите совршен избор за продолжено изложување на дожд, сол, снег и груби хемикалии на патот • ОЕ-прилагодени, квалификувани материјали G3000 обезбедуваат структурен интегритет и максимален животен век • Латерална исход на исходот на латерална исход на 0,004 ”или помалку и варијација на дебелина помала од 0,0005” обезбедува помалку пулсираност на педалот, помалку бучава од сопирачката и продолжен живот на подлогата • Балансирањето на мелницата помага во минимизирање на варијацијата на дебелината на роторот и доведува до соодветна рамнотежа, минимизирана вибрација и запирање на квиерот.

Параметри на производот

Слична стока