0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Енерем Мед Грав Ева Олојин Олојин Мед грав 5лб

Енерем Мед Грав Ева Олојин Олојин Мед грав 5лб

DEN 1.67
Залиха

Пристапност

Олојин Мед грав 5лб се различни црнооки грашок/кравји грашок со уникатен сладок вкус. Неговиот сладок вкус се ослободува кога се готви како каша од грав на пареа или во комплицирани западноафрикански рецепти како Моин-Моин (колачи Со Грав) или Акара (Пржени Грав). Нашиот грав има светло-кафеава боја и се бере и обработува со најголема грижа. Медниот грав најчесто се јаде низ целиот свет и е богат извор на влакна и витамини Од Групата Б. Тие се исто така одлична замена за месото како извор на вегетаријански протеини. Гравот има голем број здравствени придобивки, вклучувајќи намалување на холестеролот, намалување на нивото на шеќер во крвта и зголемување на здравите цревни бактерии. Олојин Мед грав 5лб се различни црнооки грашок/кравји грашок со уникатен сладок вкус. Неговиот сладок вкус се ослободува кога се готви како каша од грав на пареа или во комплицирани западноафрикански рецепти како Моин-Моин (колачи Со Грав) или Акара (Пржени Грав). Нашиот грав има светло-кафеава боја и се бере и обработува со најголема грижа. Медниот грав најчесто се јаде низ целиот свет и е богат извор на влакна и витамини Од Групата Б. Тие се исто така одлична замена за месото како извор на вегетаријански протеини. Гравот има голем број здравствени придобивки, вклучувајќи намалување на холестеролот, намалување на нивото на шеќер во крвта и зголемување на здравите цревни бактерии.

Параметри на производот

Слична стока