0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Карат Т.В. Дијамантска срцева рамка 10kt сет за ангажман на розово злато

Карат Т.В. Дијамантска срцева рамка 10kt сет за ангажман на розово злато

DEN 1.33
Залиха

Пристапност

Уметно модерни во розово злато, овој невестински сет има трио акценти на роза дијамант во рамка во форма на срце во центарот. Одредени за да го плени своето срце, овој прстен е завршен со полиран сјај. На денот на вашата свадба, запечатете ги вашите ветувања со бендот за венчавки. Империјал 1/2 Карат Т.В. Дијамантска срцева рамка 10 KT Rose Gold Enragement Ring Set : Дијамант Тежина : 1/2 ct. T.W . Дијамантска боја : H-I. Јасност на дијаманти : I2. Поставување на дијаманти : Поставете сет. Направено во злато од роза од 10kt. Достапно во големини 6-9. Секое парче накит поминува ригорозен преглед во нашите лаборатории за обезбедување на квалитет. Така можете да купите со доверба - загарантирано. Дознајте повеќе дознајте за дијаманти, вклучувајќи ја и бојата на 4 C - боја, сечење, јасност и тежина на карат.

Параметри на производот

Слична стока