0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Академија за металијанс: Ал Шмит За Техники На Вокално И Инструментално Снимање

Академија за металијанс: Ал Шмит За Техники На Вокално И Инструментално Снимање

DEN 522.40
Залиха

Пристапност

АЛ ШМИТ ЗА ТЕХНИКИТЕ НА ВОКАЛНО И ИНСТРУМЕНТАЛНО СНИМАЊЕ. Во Ал Шмит За Техники На Вокално И Инструментално Снимање, легендарниот продуцент И инженер Ал Шмит не носи во студиото и го споделува својот процес на избор на микрофон и ни покажува како да ги добиеме најдобрите звуци. Размислувањата како што се стилот на песната, инструментацијата и самиот простор за снимање се земаат предвид при правење избор на микрофон и одредување на најдоброто поставување за секој. Шмит покажува како да се постигнат најдобрите звуци за голем број инструменти - вклучувајќи тапани, бас, пијано, гитари (и акустични и електрични), органи и рогови - низ многу жанрови на музика. Врз основа на децениското искуство Во студиото, Шмит носи уникатна и непроценлива перспектива не само за правење избор на микрофон и нивно поставување, туку и за важноста од интеракција со музичарите - земајќи ја предвид нивната визија и преференции за да се создаде најудобно и најефикасно искуство за снимање за сите вклучени. Исто така, прикажано во Техниките На Вокално И Инструментално Снимање е интервју На Шмит спроведено од колегата продуцент На Металијан и инженер Ед Черни. Ал Шмит за Техниките На Вокално И Инструментално Снимање.

Параметри на производот

Слична стока