0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Кирк Френклин - Повторното Раѓање На Кирк Френклин-ЦД

Кирк Френклин - Повторното Раѓање На Кирк Френклин-ЦД

DEN 3.00
Залиха

Пристапност

Снимен во живо во црквата хјустон лејквуд, Повторното раѓање На Кирк Френклин е возбудлив и многу очекуван албум со 14 нови Песни напишани од Френклин. Повторното раѓање содржи гостувања На Пасто р ширли Цезар, покојниот Вили Нил Нелсон, Кристал Луис, Дони Мекклуркин, Папа Сан, Алвин Колење и Ричард Смолвуд. Овој проект е толку блиску колку што станува збор за вистинско, искрено ремек-дело. Уметничкиот гениј На Кирк Френклин ткае низ секоја од 17-те песни вклучени на овој скапоцен камен. Насловот на овој проект, Повторното Раѓање На Кирк Френклин, кажува се. Музички гледано, тој е повторно роден. Проектот ефикасно ги меша песните во живо снимени во хјустон, ТЕКСАС, на почетокот на 2001 година, со некои ѕвездени студиски песни. Многу негодувачи неправедно го критикуваа Френклин за заминување од успешната формула на овој самонасловен деби проект, во кој беше вклучен и мега-хитот " Зошто Пееме."Па, во тој поглед, тој се врати во традиционалната/современата мешавина на неговата рана работа, само со попрогресивно чувство. Френклин никогаш не бил забележан или признат по неговата способност за пеење, факт што тој лесно го препознава, држејќи се до неговиот рап со изговорен збор. Тој се потпира на неговиот талентиран вокал во позадина, заедно со ол-стар списокот на специјални гости, за да се грижи за вокалните задолженија. Насекаде се прикажани уметници Како Дони Мекклуркин, Кристал Луис, Џеки Веласкез, Ширли Цезар, Ричард Смолвуд, покојниот Вили Нил Џонсон, Јоланда Адамс и Епископот Т. Д. Џејкс, меѓу другите, со тоа што тој му се придружи На Френклин на патеката "911."Постои и скриена бонусна патека со наслов "Ј Воз", со Френклин и Тобимак На Дк Ток. Вистинската брилијантност на Кирк Френклин повторно сјае. Тим А. Смит, Сите Музички Водич.

Параметри на производот

Слична стока