0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Комплет за напојување на сопирачките со напојување со дупчат и слотирани ротори и керамички влошки за сопирачките K2085

Комплет за напојување на сопирачките со напојување со дупчат и слотирани ротори и керамички влошки за сопирачките K2085

DEN 3.00
Залиха

Пристапност

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : // // 30 $ попуст достапен 4/1-4/30 на https : // /wp-content/uploads/2020/03/PS_APRIL_MIR_2020.pdf Секоја компонента на овој комплет за сопирачки е инженерска на инженерска за да се инженерира на овој комплет за сопирачките Ракувајте со зголемената побарувачка на мускулни автомобили со високи коњски сили и модифицирани возила. Дали ви треба подобро да ја запрете моќта со поголема брзина? Комплетот за сопирање на сопирачката на Street Z26 Z26 е економично решение. Керамичките влошки на сопирачките во овој комплет ја зголемуваат дисипацијата на топлина за подобро сопирање. Вртежниот вртежен момент Z26 е постојано поголем од влошки на OE со извонредна термичка стабилност. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението и обезбедување на моќност на стопирање со сериозни работи без да се жртвува секојдневна дивестливост. Влошките на сопирачките се со ниска прашина и без бучава. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Роторите се дупчат и се спуштаат што обезбедува максимално ладење. Позлата со сребрена цинк дихромат се применува на сите дупчат, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку позлата со цинк помага да се спречи Rust Chevrolet Trailblazer 2009-2006; ГМЦ пратеник 2009-2006; Isuzu Ascender 2008-2006.

Параметри на производот

Слична стока