0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Wii Nunchuk Контролер-Бело За Nintendo Wii

Wii Nunchuk Контролер-Бело За Nintendo Wii

DEN 1247.68
Залиха

Пристапност

Контролорот Wii Nunchuk е секундарен контролер кој додава уште повеќе иновации на следната генерација на игри и сето тоа го прави со помалку физичко движење.Користени заедно со стандардниот wii далечински управувач, на одредени игри им е потребен контролорот Nunchuk за дополнителни опции за контрола. Нунчук се поврзува со Далечинскиот Управувач Wii на неговото пристаниште за проширување и се користи заедно со Далечинскиот Управувач wii. Нунчук ја содржи истата технологија за сензори за движење овозможена во Далечинскиот Управувач На Wii, но исто така вклучува и аналоген стап за да помогне во движењето на карактерот.

Параметри на производот

Слична стока