0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Медитира IV“ платно уметност од Моира Херши

Трговска марка ликовна уметност „Медитира IV“ платно уметност од Моира Херши

DEN 0.33
Залиха

Пристапност

Уметник : Моира Хершејсубјект : Апстракт Стил : Скандинавскапродукција Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има преклопувачки форми на солза во пригушени розови, сини, зелени, портокалови и сиви хоризонтални ленти. По дипломирањето на Колеџот за уметност и дизајн на Савана со БФА во илустрација, Моира Херши се пресели во Вермонт за да работи како персонален уметник и дизајнер во „Вајлд Епл“. Нејзиниот личен стил е необичен, симпатичен и забавен, со акцент на смели линии и текстура со употреба на гуаче, мастило и дигитални медиуми. Таа е инспирирана од раната рекламна работа на Енди Ворхол и рамните, графички квалитети во делата на Чарли Харпер и Алфонс Муча. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. По дипломирањето на Колеџот за уметност и дизајн на Савана со БФА во илустрација, Моира Херши се пресели во Вермонт за да работи како персонален уметник и дизајнер во „Вајлд Епл“. Нејзиниот личен стил е необичен, симпатичен и забавен, со акцент на смели линии и текстура со употреба на гуаче, мастило и дигитални медиуми. Таа е инспирирана од раната рекламна работа на Енди Ворхол и рамните, графички квалитети во делата на Чарли Харпер и Алфонс Муча. - Преклопувајќи ги формите на солза во пригушени розови, сини, зелени, портокалови и сиви хоризонтални ленти.

Параметри на производот

Слична стока