0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Заштитен знак Ликовна Уметност Гроздобер Шатор Платнена Уметност Од Антон Пик

Заштитен знак Ликовна Уметност Гроздобер Шатор Платнена Уметност Од Антон Пик

DEN 1530.08
Залиха

Пристапност

Уметник : Антон Пиксубјект : Народен Стил : Традиционален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија ги прикажува луѓето како шетаат низ пејзаж со замок во задниот дел.Антон Пик (1895 – 1987) е најпознатиот холандски илустратор на дваесеттиот век. Неговата работа се карактеризира со нејзиното носталгично чувство слично на бајките. Минатото, особено 19 век, е она што го инспирираше Антон Пик. Тој разви свој уникатен стил, кој разговараше со милиони луѓе ширум светот, а тоа го прави и сега. Се чинеше дека романтичната иронија и комичните сцени совршено одговараат на Пик. Тој беше неисцрпен извор на идеи и имаше око за детали и нијанси. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. луѓето шетаат низ пејзаж со замок во задниот дел.

Параметри на производот

Слична стока