0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Заврши линија 2.5 вт Велосипед Суспензија Шок Масло Оз. Шише

Заврши линија 2.5 вт Велосипед Суспензија Шок Масло Оз. Шише

DEN 159.36
Залиха

Пристапност

Оваа премиум течност за суспензија е формулирана специјално за сите вилушки за велосипеди пригушени со масло и е 100% компатибилна со сите дизајни и заптивки на суспензијата. Шок Маслото е полусинтетичка формулација на масло која стана врвен избор на професионалци ширум светот. Нема да се згусне или разреди поради промените во температурата, а технологијата со ниска пена обезбедува конзистентно и предвидливо амортизирање во сите услови на возење. Трка докажано да испорача супериорни перформанси во сите системи за суспензија. Индексот на супер висок вискозитет од над 235 обезбедува конзистентно амортизирање преку најдолгите и најекстремните услови за возење. Прилагодување на перформансите на вилушката со полнење масло и избор на тежина : можете да ја забрзате или забавите компресијата и карактеристиките на враќање на вилушките со промена на вискозноста на маслото. 2,5 вт е полесен/потенок/побрз. 15вт е потежок/подебел/побавен. Ако сте лесни/помали, одете потенки; ако сте поголеми/потешки, одете подебели. Плус, можете да ја промените висината на маслото/волуменот на полнење во вилушката за да ја направите стапката на пружина повеќе линеарна/еднаква или прогресивна/зголемена додека доаѓа до крајот на ударот на компресија/патување. Формулиран специјално за сите вилушки за велосипеди пригушени со масло и е компатибилен со сите дизајни и заптивки на суспензијата. Нема да се згусне или тенок поради промените во температурата. Технологијата со ниска пена обезбедува конзистентно и предвидливо амортизирање во сите услови на возење. Спречува распаѓање на лепење и вискозитет. Нема да се пени, обезбедувајќи конзистентно и предвидливо амортизирање. Формулацијата на полусинтетичко масло ја комбинира сигурноста на минералните масла со издржливоста на синтетичките масла. Спецификации на предметот Тежина На Маслото Од Вилушка2, 5волуме16.

Параметри на производот

Слична стока