0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Лента од бакарна Фолија Со Проводно Лепило За Уметничко Дело Лемење Електрични Поправки ЗАЗЕМЈУВАЊЕ ЕМИ Заштита

Лента од бакарна Фолија Со Проводно Лепило За Уметничко Дело Лемење Електрични Поправки ЗАЗЕМЈУВАЊЕ ЕМИ Заштита

DEN 1151.84
Залиха

Пристапност

Ве молиме љубезно истакна дека оваа ставка се продава од Страна На Pendhourish Од Пазарот Joybuy.Опис. Оваа ставка е добро изработена од врвен материјал за издржлива и практична употреба. Проводно лепило значи дека оваа лента ќе носи струја, така што без разлика дали е нејзино лемење, заземјување или поправки, нашата лента ќе ја заврши работата и ќе ја заврши добро. Нашата лента има силно лепило и е одлична површина за лемење при креирање на вашите витражни парчиња. Функција. - Бренд : УЕТЕК. - Боја : како што е прикажано. - Материјал : бакарна фолија. - Големина : Прибл. 12.2 * 0.6 * 0.6 цм / 4.8 * 0.2 * 0.2 инч (L * W * H). - Тип на адхезија : Проводен акрилен лепак. - Леплива моќност : 1,3-1,5 кг/25mm. - Отпорност на топлина : -10 qu -120 qu. - Цврстина на истегнување : 4,5-4,8 кг/мм. - Издолжување : 3-7%. - Податлива лента со силно лепило може да се обликува на повеќето површини што даваат неограничен потенцијал за занаетчиски проекти. - Брза подлога од хартија од пил, што ја олеснува работата и обезбедува поуредна завршница. - големина за создавање кола од хартија, забавен и лесен начин за запознавање на децата со електрониката. - Оваа ставка е произведена со врвен материјал за издржлива и долготрајна употреба. Податлива лента со силно лепило може да се обликува на повеќето површини што даваат неограничен потенцијал за занаетчиски проекти. Брза подлога од хартија од лушпа, што ја олеснува работата и обезбедува поуредна завршница. Идеална големина за создавање кола од хартија, забавен и лесен начин за запознавање на децата со електрониката. Оваа ставка е произведена со врвен материјал за издржлива и долготрајна употреба.

Параметри на производот

Слична стока