0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Либерти Леарница Г Сампсон Тешки Леано Железо Камин Решетки

Либерти Леарница Г Сампсон Тешки Леано Железо Камин Решетки

DEN 2.67
Залиха

Пристапност

Материјал : Леано железо. Моделот г500 Сампсон тешка решетка за камин од леано железо е дизајнирана да го подигне огревното дрво од дното на вашиот камин или огниште за да обезбеди поголем проток на воздух до огнот. Изградена од тешко леано железо, оваа решетка за камин е дизајнирана имајќи ја предвид долгорочната издржливост и перформанси. Овој висококвалитетен додаток за решетки ви помага да извлечете максимум од вашиот камин или огниште во текот на целата година. Димензии( L x w x H) : 28. Испорачани срушени, барајќи собрание.Бидете сигурни дека вашиот внатрешен или надворешен оган ги пече и загрева сите ваши пријатели и семејство Со Леарницата Либерти Г500 Сампсон Тешки Леано Железо Камин Оган Решетки. Изграден со прилагодлив наклон, корпа за самохранење, прилагодено позиционирање овозможува прилагодување на наклонот на корпата за решетки за оптимално гледање пожар и максимална безбедност при изгореници. Проширување со додавање На G500-C, продолжувач на ширина од 8 инчи. Тежина : 33,00 фунти. Изграден со прилагодлив наклон, корпа за самохранење, прилагодено позиционирање овозможува прилагодување на наклонот на корпата за решетки за оптимално гледање пожар и максимална безбедност при изгореници. Чувајте го огнот да гори и добрите времиња да се тркалаат цела ноќ со додавање На Леарницата Либерти Г500 Сампсон Тешка Решетка За Оган Од Леано Железо Во вашиот домашен камин или огниште. Боја : Црна. Подобрениот дизајн на решетки за самохранење ги одржува пожарите да рикаат бидејќи трупците природно паѓаат во центарот на решетката додека воздухот циркулира слободно, зголемувајќи го согорувањето.

Параметри на производот

Слична стока