0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Peaches & Creme Stripey предиво, куќа на плажа, 2.0oz, средна, памук, пакет

Peaches & Creme Stripey предиво, куќа на плажа, 2.0oz, средна, памук, пакет

DEN 248.96
Залиха

Пристапност

Peaches & Crème Stripey е совршен додаток на цврсти бои на праски и креми. Составен од 100% памук, лентата е машина што може да се мие и да се суши предиво од влошена тежина што е доволно меко за да се користи за изработка и декор надвор од кујната! Ова предиво за само-шминка ќе го искористи секој проект, од кујнски и домашни декор предмети до модни и додатоци за бебиња додека уживате во патувањето низ обоените ленти. Можностите се бесконечни! Ова предиво се продава во куќата на плажа и средна големина. Асортиманот Peaches & Crème е достапен во најразлични бои и големини. Карактеристики : Содржина : 100% памук во САД. Големина на топката : 56,7 g/2.0 мл, 93 m/102 yds. Грижа : Машинско миење и суво суво. Мерач : #4 се влоши (среден). Мерач на плетење : 4 "x 4" (10 см x 10 см) 20 СТ и 26 реда со игла за плетење од 4,5 мм. Мерач на капчиња : 4 "x 4" (10 cm x 10 cm) 13 SC и 14 реда со кука од капчиња од 5 мм. Препорачана игла за плетење : 4,5 мм. Препорачана кука за капчиња : 7 мм.

Параметри на производот

Слична стока