0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Галерија Скирара, Рим„ Канвас уметност “од Масимо Куомо

Трговска марка ликовна уметност „Галерија Скирара, Рим„ Канвас уметност “од Масимо Куомо

DEN 1530.08
Залиха

Пристапност

Уметник : Massimo cuomosubject : Architecture Style : Modern Rusticproduct Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, одлично украсени wallsидови и прозорци што водат до стаклен покрив. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Масимо Куомо 'Галерија Скирара, Рим „Канвас уметност“.

Параметри на производот

Слична стока