0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Замрзната бајка“ платно уметност од Алес Кривец

Трговска марка ликовна уметност „Замрзната бајка“ платно уметност од Алес Кривец

DEN 799.84
Залиха

Пристапност

Уметник : Алес КривцСубјект : Пејзаж-апелатиј : Европски колонијален проток Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црква во центарот на рамката опкружена со вода.Гикули (ЈЕЕ-Клеј) е напреден процес на печатење за печатење Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Алес Кривец „Замрзната бајка“ платно уметност.

Параметри на производот

Слична стока