0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
4. КТ перниче сечење создаден хало прстен во сафир во сребро сребро

4. КТ перниче сечење создаден хало прстен во сафир во сребро сребро

DEN 2.67
Залиха

Пристапност

Овој класичен отсечен перница од 4,5 КТ, создаден сино сафир ореол прстен во Стерлинг Сребрена, има перница, создаден сино сафир. 4,5 карат со вкупна тежина сафир е нагласена со кубна цирконија. Овој прстен е направен од чисто .925 Стерлинг сребро и е запечатен со 925 за автентичност. Овој прстен исто така вклучува и кутија за подароци за потписи. Главен камен : лабораторија создаде сина сафир; 4,5 карати, сечење перница, 9 x 9 mm; Сина боја со јасност SI1-SI2. Метал : .925 Стерлинг сребро со печат од 925, 4 грама. Големина : Прстенот е достапен во големини 5 до 9. Вклучува кутија за подароци за потпис, совршена за специјални прилики. Месец на родилството : септември.

Параметри на производот

Слична стока