0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Меѓународна Шаховска Дрвена Шаховска Табла Додатоци За Замена

Меѓународна Шаховска Дрвена Шаховска Табла Додатоци За Замена

DEN 2.67
Залиха

Пристапност

Ве молиме љубезно истакна дека оваа ставка се продава Од Цереброри од пазарот На Џојбај.Опис. Оваа ставка е комплет од 32 парчиња шаховски фигури за замена, кои се направени од врвен материјал од дрво за издржлива и практична употреба, одличен подарок за вашите деца да го стимулираат неговиот ум преку играње игра на табла. Исто така, тоа е прекрасен сет за играчки и почетници за деца кои учат како да играат шах. Карактеристики . - Бренд : НУОБЕСТИЈА. - Боја : Кафеава, бела. - Материјал : Дрво. - Големина : Околу 2, 00Х2, 00Х6, 50см/0, 79Х0, 79Х2, 55ин. - Изработени од дрво со врвен квалитет, шаховските фигури од 32 парчиња се безбедни, цврсти и издржливи. - Со 2 бои : кафеава и бела, секоја боја има 16 парчиња, одлично за 2 луѓе да играат шах. - Децата постепено ќе ја развиваат способноста за размислување и донесување одлука самостојно. - Прекрасен сет за играчки и почетници за деца кои учат како да играат шах. - Совршени едукативни играчки за обука на способноста за размислување и имагинација на детето. Изработени од дрво со врвен квалитет, шаховските фигури од 32 парчиња се безбедни, цврсти и издржливи. |Со 2 бои : кафеава и бела, секоја боја има 16 парчиња, одлично за 2 луѓе да играат шах. |Децата постепено ќе развиваат способност да размислуваат и сами да донесуваат одлука. / Прекрасен сет за играчки и почетници за деца кои учат како да играат шах. / Совршени едукативни играчки за обука на способноста за размислување и имагинација на детето.

Параметри на производот

Слична стока