0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Карат Т.В. Тркалезен дијамантски солитер 10kt бел златен прстен

Карат Т.В. Тркалезен дијамантски солитер 10kt бел златен прстен

DEN 2.00
Залиха

Пристапност

1.0 Carat T.W. Тркалезен дијамант 14К Класичен соличен солитер. Едноставно и безвременско совршенство. На зачудувачкиот 1,0 карат T.W . Тркалезен дијамантски солитер во злато 14К не е потребна придружба. Нека зборува за вас, покажувајќи how колку длабоко ја сакате и богатството. Prong -Сет во традиционален амбиент, дијамантот може да се пофали со ранг во боја на I и јасност I2, исклучителен камен. Изваден на брилијантен сјај, овој прстен ќе искра цел живот. Побарајте ја раката со овој безвременски прстен за ангажман на дијаманти. Изработено во 14к бело злато, овој елегантен дизајн има пенлив 1,0 карат T.W . Дијамант во шик постав за четири потива. Нежните елегантни шанк станува детали. Полиран на светла сјај, овој треперлив прстен за ангажман е класичен избор за вашата невеста. Класично, едноставно, безвременско совршенство. Зачудувачкиот 1,0 карат T.W . Дијамант солитер во 14к бело злато нема потреба од придружба. Достапно во големина само 5,6,7 и 8. Квалитет на дијамант : I-J/I3, Diamond Cut : Round, Diamond Setting : Prong, Metal : 14 K злато, позлата : Родиум. 1 Карат Т.В. Тркалезен дијамантски солитер 10kt бел златен прстен : 1 ct. T.W.Diamond Color : Ijdiamond Clarity : i3prong поставено во 10kt бело злато што може да се најде во големини 5-8 Learn Morelearn за дијамантите.

Параметри на производот

Слична стока