0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Енергетска стоп предна и задна подлога за сопирачка и дупчат и склопени комплет за ротор K8362

Енергетска стоп предна и задна подлога за сопирачка и дупчат и склопени комплет за ротор K8362

DEN 8010.24
Залиха

Пристапност

Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Позлата со сребрена цинк дихромат се нанесува на сите дупчат и сносени ротори, тие не само што изгледаат одлично зад вашите тркала, туку и да помогнат да се спречи 'рѓа и корозија. Ова ја задржува температурата на сопирачките надолу за време на екстремни услови за работа. Енергетска стоп предна и задна подлога за керамички сопирачки и дупчат и склопени комплет за ротор K8362 Керамичка подлога за сопирачки и дупчат и склопени комплет за ротор • Инженерски за подобрување на перформансите на сопирањето на вашето секојдневно возило [за влечење, влечење, трки или мускулни автомобили ги гледаат нашите автомобили Други решенија за комплети за сопирачки] • Керамички соединенија со јаглеродни влакна значително ги подобруваат перформансите на сопирањето • Ниско сопирање на прашина, потврдено преку тестовите на 3-та партија во Лос Анџелес, покажувајќи во просек 30% помалку прашина наспроти ОЕ • Двојно слој со високи темпови гумени шимки изолирани изолирани изолирани Бучава за практично тивко сопирање • Дупчани и слотирани ротори за перформанси за максимално ладење • Вклучува дупчат и слотирани ротори на сопирачките, влохови на сопирачките Z23 ​​и хардвер за инсталација • FITS : Toyota Corolla 2019. Овој комплет за стоп на електрична енергија е дизајниран да обезбеди ниска надградба на прашина и без бучава преку вашиот систем за сопирање на акции. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање.Енергетска стоп керамичка подлога за сопирачка и дупчат и склопена комплет за комплет за напојување Z23 ​​Комплет за надградба на сопирачката за еволуција го прави едноставен и економичен за зголемување на моќноста на сопирањето на вашиот дневен возач. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени.

Параметри на производот

Слична стока