0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Компанија за радио термостат на Америка CT30E.C1.1.99.Постанок Програмабилен термостат за комуникација без модул, бело

Компанија за радио термостат на Америка CT30E.C1.1.99.Постанок Програмабилен термостат за комуникација без модул, бело

DEN 1677.60
Залиха

Пристапност

Термостатот контролиран од Интернет (кога се користи со USNAP Wi-Fi модул) ви помага да заштедите пари на вашите сметки за енергија, нудејќи ги најдобрите, наједноставни за употреба, технологија и достапни алатки. Кажете му збогум на комплицираниот, нефлексибилен термо што е тешко да се програмира со радио термостат контролиран со радио термостат, вие ги контролирате трошоците за домашна енергија и стапалото на животната средина. Без разлика дали сте на работа, на одмор или во движење, радио термостатот го прави управувањето со вашата домашна енергија едноставна и забавна. Нашите лесни за употреба веб и мобилни апликации ви овозможуваат да го загреете или ладите вашиот дом од каде било во светот. Кога сте најавени, можете да ја подигнете или намалите целната температура, да ги менувате режимите и да ја уредувате вашата 7-дневна програма. Зошто е ова толку важно? Според „Енерџи Starвезда“, сопствениците на домови можат да заштедат околу 180 годишно со правилно поставување на нивниот програмибилен термо и одржување на тие поставки. Домашната работа и радио термостатот го прават поставувањето на термостатот и правилното одржување полесно од кога било, давајќи им на сопствениците на домови повеќе можности да заштедат. Елегантен 7-дневен програмибилен термостат со контроли на екранот на допир, работи со скоро секој систем HVAC-вклучително и традиционални печки и топлински пумпи, дизајнирани за употреба со 3 AA алкални батерии и/или 24 волти жица на AC C (или извор на AC или DC) и Millle Волт -системите за гас, можат да контролираат до 2 фази на топлина и 2 фази на ладење, бара USNAP модул за безжична контрола. Изберете од Wi-Fi, Zig Bee или Z-Wave.

Параметри на производот

Слична стока