0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Дизајн Куќа Амблем Современи Круг Еден Цилиндар Deadbolt Мат Црна

Дизајн Куќа Амблем Современи Круг Еден Цилиндар Deadbolt Мат Црна

DEN 1504.80
Залиха

Пристапност

Дизајнерската Куќа 595710 едноцилиндричен Ќор-сокак се заклучува и отклучува со клуч од едната страна и копче за извртување од другата страна. Завршено во мат црна боја и дизајнирано за врати од левата или десната рака, овој ќор-сокак одговара на двата најчести задни сетови во САД (2-3/4-инчи и 2-3/8-инчи). Овој ќор-сокак најчесто се користи на влезните врати и задните врати. Користете ја оваа ќор-сокак на стандардни врати со дебелина од 1-3/8 инчи и 1-3/4 инчи со вкрстен отвор со дијаметар од 2-1/8 инчи или раб со дијаметар од 1-1/16 инчи (1 инч х 2-1/4 инчен радиус аголна предна плоча). Овој производ Е сертифициран ANSI Одделение-3, што значи дека овој deadbolt е оценет за станбена безбедност. Дизајниран и произведен Од Дизајнерска Куќа, доверлив извор за квалитетно осветлување, хардвер, водовод, кујна и производи за капење за секој вкус и буџет.Овој производ доаѓа со 5-годишна механичка и 5 - годишна Гаранција За Завршна обработка Еден Цилиндар; Управувано со клуч на копчето за надворешен и внатрешен пресврт. Реверзибилен за поставување на левата или десната рака врати. Се прилагодува за 2-3/4" и 2-3/8" назад; Одговара на 1-3/8" и 1-3/4" дебели врати. АНСИ одделение 3 За станбена безбедност. 5-годишна ограничена механичка и 5-годишна ограничена гаранција за завршна обработка.

Параметри на производот

Слична стока