0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Дорман 692-Единица За Испраќање Резервоар За Гориво За Специфични Модели На Шевролет Одговара На Шевролет Корзика

Дорман 692-Единица За Испраќање Резервоар За Гориво За Специфични Модели На Шевролет Одговара На Шевролет Корзика

DEN 3.00
Залиха

Пристапност

Оваа единица за испраќање резервоар за гориво е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната единица на одредени апликации. Изработен од квалитетни материјали, тој е дизајниран за сигурни перформанси и издржливост. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена - оваа единица за испраќање резервоар за гориво е дизајнирана да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналната единица на одредени апликации. Ја враќа функционалноста-сигурна замена за оригинален дел што не успеа поради внатрешно откажување на сензорот. Издржлива конструкција - овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбедат сигурни перформанси и долг работен век. Доверлив квалитет-поддржан од тим експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век автомобилско искуство. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница.

Параметри на производот

Слична стока