0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Кандо® Ролери За Јп Пена Со Целосна Кожа за Реставрација на Мускулите, Терапија Со Масажа, Спортско Закрепнување и Физикална Терапија. Беж, 6 12

Кандо® Ролери За Јп Пена Со Целосна Кожа за Реставрација на Мускулите, Терапија Со Масажа, Спортско Закрепнување и Физикална

DEN 2.67
Залиха

Пристапност

Претворете го во свој личен терапевт за масажа и користете го за масажа на длабоко ткиво по интензивен тренинг. Ќе го забрзате закрепнувањето на тренингот, ќе го зголемите протокот на крв заедно со циркулацијата на крвта.Can Do® Ролери Со Целосна Кожа PE Пена Со Висока Густина За Реставрација На Мускулите, Терапија Со Масажа, Спортско Закрепнување и Физикална Терапија се одликува со врвна ПЕНА PE која обезбедува и цврстина и мек удобен допир. Користете ги сами или со други вежбачи како Што Се Ленти За вежбање Кандо®, цевки, тегови и топки. Дијаметарот на секој валјак е 6 инчи (дијаметарот се однесува на ширината на полукружниот профил). Оваа екстра цврста, целосна пена за кожа обезбедува издржливост за долготрајна употреба, осигурувајќи дека ролерот ќе ја задржи својата форма и нема да се деформира, како и спречување на влага и бактерии да минуваат низ површината на пената. Се одликува со цврста бела или беж завршница, што ги прави овие ролки атрактивен додаток на секоја професионална клиника или лична домашна средина. Лесно за чистење, ова е ролери за терапија од комерцијално одделение достапни за домашна, лична употреба. МАСАЖА : овој валјак од пена е исто така одличен масажер. ЈП пената е доволно издржлива за да ја користат големи возрасни и активни деца, додека мекиот дизајн ги прави одлични и за почетници. Овој валјак одговара на сите типови на тело и е уникатно дизајниран да одговара на потребите и на почетниците и на професионалните спортисти. Овие ролки се совршена алатка за миофасцијално ослободување За Кросфит, јога, Пилатес, тренинг со тегови, бодибилдинг, танц, паркур и МНОГУ ПОВЕЌЕ! Миофасцијалното ослободување помага да се зголеми протокот на крв и подвижноста на ткивото на фасцијата. Целосната кожа гарантира дека ролерот ќе ја задржи својата форма и нема да се деформира дури и по долготрајна употреба. Подобрете го тренингот со правење склекови, штици и други вежби попредизвикувачки. Полукружниот Валјак за Пена е исто така одлична алатка за истегнување на глуждот и рехабилитација на коленото.

Параметри на производот

Слична стока