0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Mastercraft A S IV Цела Сезона P155 80R 79S Патничка Гума Одговара: 1988-Тојота Корола ле, 1995 - Тојота Терсел DX

Mastercraft A S IV Цела Сезона P155 80R 79S Патничка Гума Одговара: 1988-Тојота Корола ле, 1995 - Тојота Терсел DX

DEN 1028.32
Залиха

Пристапност

Mastercraft A/S IV P155/80 R13 79 SOVERVIEWMastercraft a/S IV е гума за сите сезони која е наменета за употреба на патнички возила како што се седани, купеа, Теренци, CUVs и minivans. Различните рабови НА ЗАФАЌАЊЕ на A/S IV помагаат да се подобри зафатот во текот на целата година, а широките странични жлебови во шарата на гумата помагаат да се отстрани водата од контактната лепенка за да се подобри држењето на влажните патишта. Дополнително, празнината на ШАРАТА НА A/S IV дополнително ги зголемува можностите за влечење преку промовирање на самочистење. Дизајниран за употреба на патнички возила како што се седани, купеа, Теренци, Џипови и мини комбиња. Различни рабови за држење помагаат да се подобри зафатот во текот на целата година. Широките странични жлебови во шарата помагаат да се отстрани водата од контактната лепенка за да се подобри држењето на влажните патишта. Областа на празнината на шарите дополнително ги зголемува можностите за влечење преку промовирање на самочистење. Изграден со силно гумено соединение кое ја подобрува издржливоста и перформансите. Големина : P155/80 R13. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Параметри на производот

Слична стока