0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Newујорк“ ја изедначи врамената уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Newујорк“ ја изедначи врамената уметност од Мајкл Томпсет

DEN 2.33
Залиха

Пристапност

Уметник : Мајкл ТомпсетСубјект : City Scapestyle : Современа Производ Тип : Рамка од бреза, бела матка, акрилик Ова подготвено за обесено, изменето врамено уметничко дело има разнобоен акварел небото на Newујорк. Уметноста и дизајнот секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. После 12 години, Мајкл Топсет донесе одлука да продолжи со целосна кариера создавајќи своја работа. Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Атроу Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, здраво главниот фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Освен мапите, Томпсет создава урбано обележје и дизајни на градски пејзаж.? Препечаток од 11x14 giclee под акрилик во рамка од дрво од 16х20. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Мајкл Томпсет „Newујорк“ го направи врамениот уметност.

Параметри на производот

Слична стока