0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Империјал КТ ТДВ Емералд Дијамант Дијамант Двојно ореолски ангажман прстен во 10к жолто злато

Империјал КТ ТДВ Емералд Дијамант Дијамант Двојно ореолски ангажман прстен во 10к жолто злато

DEN 0.67
Залиха

Пристапност

Држете се во гордост, овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти, кога ќе ја побарате нејзината рака. Изработено во 10к жолто злато, прстенот има дијамант со смарагд од 1/3 КТ, сет во центарот. Октагонална форма двојна рамка на тркалезни дијаманти го опкружува централниот камен, додека акцентот на тркалезни дијаманти го украсува рингот. Сјајни со дијаманти во вкупна вредност од 5/8 КТ, овој ангажман прстен е завршен со светла полирана сјај. Класичен и елегантен, овој прстен за ангажман на дијаманти е дизајниран да трае цел живот. Овој прстен за ангажман се испорачува во прекрасна кутија за подароци. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ.

Параметри на производот

Слична стока