0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Мелиса И Даг Витраж Направени Лесно Занает Комплет: Був-110+ Налепници

Мелиса И Даг Витраж Направени Лесно Занает Комплет: Був-110+ Налепници

DEN 1.00
Залиха

Пристапност

Опис На производот овој занает со налепници за лупење и притискање им дава на децата се што им е потребно за лесно да создадат спектакуларно парче уметност "витраж". Само држете го листот налепници во боја до проѕирната рамка, излупете ги една по една и залепете ги. Жлебовите и контурите на рамката го олеснуваат вклопувањето на секоја налепницаодликувајќи се со реални текстури како меурчиња или вител завршува во вистинското место. Користете го вклучениот кабел и вшмукувачката чаша за да ги закачите готовите уметнички дела во сончев прозорец за да ја видите шармантната був како трепери во живот. Младите уметници ќе бидат маѓепсани од резултатите и горди што ќе ги покажат! Од Производителот од класични дрвени играчки до занаети, преправајте се дека играте и игрите, производите На Мелиса И Даг обезбедуваат лансирна рампа за да ја запалат имагинацијата и чувството на чудење кај сите деца за да можат да се откријат себеси, своите страсти и нивната цел. Од основањето на компанијата пред повеќе од 25 години, Мелиса И Даг постојано испорачуваа иновативни производи кои инспирираат отворено размислување, ги охрабруваат децата да видат нови можности и нудат Безброј Начини за Играње. Тоа е дел од поголема визија За Враќање На Детството. Бидејќи давајќи им на децата вистинско детство со простор и слобода да го истражуваат својот свет, им даваме пат кон остварување на нивниот целосен потенцијал! Мелиса и даг Витраж Направи Лесен Комплет За Занаети : Був-110+ Налепници : Излупете и притиснете налепници на жлебната рамка за да создадете прозрачна уметност. Висат во сончев прозорец за да го видат треперењето и сјајот на бувот" витраж". Шарените налепници имаат реални текстури како меурчиња и вител. Вклучува готов кабел за закачување и вшмукување чаша. Развива концентрација, фини моторни вештини и координација рака-око.

Параметри на производот

Слична стока