0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Наставникот Создаде Ресурси Училница Суперхерој Градите-Секој

Наставникот Создаде Ресурси Училница Суперхерој Градите-Секој

DEN 143.84
Залиха

Пристапност

Играчките играат клучна улога во развојот на детето. Играчки едноставно како дрвени блокови или нумерирани загатка, развива когнитивни и физички вештини. Сложените загатки, автомобилите со далечински управувач, пиштолите со меурчиња помагаат да се научат и анализираат причинско-последичните ефекти и просторните односи. Бебињата имаат тенденција да играат се повеќе и повеќе со такви играчки и да се прават среќни. Односот на децата кон нивните играчки ги негува на голем начин. Карактеристики Училница Суперхеројски Гради за достигнувања, читатели, манипулативи за центри за учење, специјални изненадувања, нараквици, налепници и многу повеќе.Вклучени се насоки за склопување.2 Секоја Спецификацииодреди : Одделение К, Одделение 1, Одделение 2, Одделение 3, Одделение 4, Одделение 5, Одделение 6, Одделение 7, Одделение 8, Одделение 9, Одделение 10, Одделение 11, одделение 12аги : Возраст 5, Возраст 6, Возраст 7, Возраст 8, Возраст 9, Возраст 10, Возраст 11, Возраст 13, возраст 14 тежина : 1,18 фунти - ШКУ : ESS55649 Наставникот Создаде Ресурси Училница Суперхерој Градите - 2 Секој.

Параметри на производот

Слична стока