0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Трговска марка ликовна уметност „Саграда фамилија дете“ платно уметност од Чарлси Кели

Трговска марка ликовна уметност „Саграда фамилија дете“ платно уметност од Чарлси Кели

DEN 2601.60
Залиха

Пристапност

Првенствено сликајќи живописни акварели, Чарлси исто така работи на акрилик, патувајќи низ светот сликајќи мурали во хотели и приватни резиденции. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.Уметник : Charlsie Kelly Subject : People Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со луѓе кои држат дете. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Заедничката нишка во работата на Чарлси е чудесна : од идиоматски изрази од игра-збор во акварел, факс мозаици за да го измами окото, а поголемите од животните мурали поставени против океанот, Чарлси покажува чувство на разиграност во сè што прави. Нејзината последна колекција на акварел беше прикажана во 2010 година во Галерија Национал во Сан Хозе, Костарика. Првенствено сликајќи живописни акварели, Чарлси исто така работи на акрилик, патувајќи низ светот сликајќи мурали во хотели и приватни резиденции. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.

Параметри на производот

Слична стока