0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Моќ Стоп Еск Евро-Стоп Сопирачка Комплет-Фронт

Моќ Стоп Еск Евро-Стоп Сопирачка Комплет-Фронт

DEN 5767.20
Залиха

Пристапност

Проверете ја компатибилноста Со Вашето возило Кликнете Овде Комплетот За Сопирање Евро-Стоп ги исполнува Европските барања ЗА Сертификација ECE-R90, обезбедувајќи еквивалентни перформанси на OE. За европскиот сопственик на автомобил кој ужива во квалитетот на возењето и не би променил ништо. Комплетот за сопирачки Еуро-Стоп вклучува ротори Со Висок Јаглерод, влошки За Пагидни сопирачки, сензори БОУА и Еквивалент На Ое Европски Хардвер за да се осигура дека перформансите ќе ги исполнат вашите очекувања. Ece-R90 сертифицирани компоненти за да се обезбеди оем перформанси и безбедност. Роторите на диск сопирачките се фрлаат со Употреба на металургија Со Висок Јаглерод, обезбедувајќи највисок коефициент на триење за зголемени перформанси, оптимизирање на топлинската спроводливост за отпорност на термичко нарушување и пукање и подобрување на коефициентот на амортизација за да се намали пискањето. Пагид сертифицирани влошки за сопирачките ја обезбедуваат истата моќ на запирање и прашина од сопирачките како ОЕ. Роторите на диск сопирачките се обложени со користење на вистински geomet® за оптимална антикорозивна заштита. Електронските сензори за абење се вклучени од водечки европски производител на ОЕМ. Вклучува премиум хардвер од нерѓосувачки челик за лесна инсталација.

Параметри на производот

Слична стока