0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
1- Карат Т.Г.В. Создаден прстен за ангажман со жолто злато од 10kt жолто злато

1- Карат Т.Г.В. Создаден прстен за ангажман со жолто злато од 10kt жолто злато

DEN 3.33
Залиха

Пристапност

Покажете колку сте посветени на неа со овој тангело создаден прстен за ангажман на смарагд солитер. Изработено во бујно жолто злато, се одликува со кружен, поставен од склоп, создаден смарагд скапоцен камен (8 х 8мм) во центарот на тенок златен опсег. Подобрено со висока полска завршница, овој прстен за солитер на скапоцени камења ќе биде незаборавен и безвременски подарок за вашиот специјален некој. Направено во 10 кт жолто злато. 1-4/5 КТ. Т.Г.В. Создаде смарагд. Камења поставени од пронг. Прстен за ангажман на пасијанс. Ширина на опсегот : 1,6мм. Може да се роди камен. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Параметри на производот

Слична стока