0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Центричен 120. Центрични Премиум Диск Кочница Ротори Одговара изберете: 1997-ГМЦ 4000, 1997-ШЕВРОЛЕТ НАВАЛУВАЊЕ МАЈСТОР W4S042

Центричен 120. Центрични Премиум Диск Кочница Ротори Одговара изберете: 1997-ГМЦ 4000, 1997-ШЕВРОЛЕТ НАВАЛУВАЊЕ МАЈСТОР W4S042

DEN 0.33
Залиха

Пристапност

Центричните премиум ротори користат завршна облога што обезбедува долготрајна заштита од корозија. Е-облогата е супериорна електро-статички применета завршница дизајнирана да издржи 400 часа изложеност на солена вода без ' рѓосување. Фосфатните завршетоци што ги користат другите производители обезбедуваат само минимална заштита од елементите; овие завршетоци се генерално ефикасни само за превозот и складирањето на дел од животот на роторот. Додавањето на топлина и влага ја елиминира ефикасноста на фосфатните завршетоци што резултира со непосредна корозија откако ќе се инсталира во возилото. Центрични 120.43017 Центрични Премиум Диск Сопирачки Ротори.

Параметри на производот

Слична стока