0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Заштитен знак Ликовна Уметност Стара Дрвена Црковна Куќа Платнена Уметност Од Керол Салас

Заштитен знак Ликовна Уметност Стара Дрвена Црковна Куќа Платнена Уметност Од Керол Салас

DEN 671.84
Залиха

Пристапност

Уметник : Керол Саласубјект : Пејзаж : Рустикален Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има дрвена колиба што седи пред езеро. Истакнати Бои : Зелена, Тен, Бела, Црвена јас сум недопрен уметник кој започна да црта како бебе уште пред да научам да одам или да зборувам многу. Како четвртоодделенец посетував часови по детска уметност во сабота наутро во музејот на уметност во градот. Седумдесет плус години подоцна, сѐ уште создавам уметност, сега со акрилни бои и изненадувачки продадов многу стотици мои слики на интернет..од брег до брег и во странство. Моите слики претежно отидоа кај колекционери и инвеститори. Се надевам дека кога луѓето ќе ја видат мојата работа, ЌЕ се ЧУВСТВУВААТ ДОБРО и дека, барем за момент, ќе се насмевнат малку подлабоко. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. дрвена колиба која седи пред езеро.

Параметри на производот

Слична стока