0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Овој производ е изваден од полиците

Овој производ е изваден од полиците

DEN 2.00
Залиха

Пристапност

DLC сертифициран и ЕТЛ-список за врвен стандард за квалитет, енергетска ефикасност и безбедно работење, квалификуван за државни и национални програми за попуст и да ви помогне да заштедите уште повеќе пари. Ниво на висока осветленост од 1500lm Обезбедете ефикасно осветлување за вашиот отворен простор за живеење на отворено Енергетска ефикасна : 16 W LED еквивалентно на конвенционалните MH и HPS Facture, исти перформанси со 90% помала потрошувачка на енергија, заштедете до 737 $ во секоја тела? и ЕТЛ-список за врвен квалитет и безбедно работење. Интегрирани со високо квалитетни LED чипови, не се потребни дополнителни светилки.000 часови работен животен век, LED Wall Pack ќе ви обезбеди долготрајни, стабилни и конзистентни перформанси за наредното време. Изградете во висока чувствителна паметна фотоцела, оваа LED wallидна светлина автоматски ќе се вклучи за време на самрак и исклучување за време на зората за да обезбеди најефикасно работење со минимална загуба. Тежок и издржлив дизајн на квалитетот со алуминиумско куќиште и јасни леќи со изобилство на компјутер, овој LED wallиден пакет може да издржи на изложеноста на времето, УВ и ерозијата. Совршено е за употреба во градина, гаража, порта, двор, wallидови и други надворешни надворешни работи на кои му треба доволно осветлување.

Параметри на производот

Слична стока