0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Дорман 610 - Навртка За Навртки на Предните Тркала За Специфични Модели На Форд Меркур

Дорман 610 - Навртка За Навртки на Предните Тркала За Специфични Модели На Форд Меркур

DEN 333.60
Залиха

Пристапност

Овие навртки за тркала се изработени од јаглероден челик и се тестираат според бараните стандарди на автомобилската индустрија за да се обезбеди цврстина, долговечност и безбедност. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Издржлив материјал-јаглеродниот челик ги исполнува СТАНДАРДИТЕ НА АВТОМОБИЛСКАТА индустрија НА САЕ за цврстина и цврстина. Отпорен на корозија-обемното тестирање со спреј за сол помага да се обезбеди долгогодишна издржливост од ' рѓа. Тестирани за истегнување-навртките за навртки се подложени на тестирање на индустриски стандардни докази за оптоварување за да се обезбеди цврстина. Доверлив квалитет-поддржан од тим професионални инженери и специјалисти за контрола на квалитетот во Соединетите држави. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Експлорер Спорт Трак : 2007, 2008, 2009, 2010 Форд Експлорер : 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 Форд Ренџер : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 меркур Планинар : 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010. Дополнителни Карактеристики Боја : Сребро.

Параметри на производот

Слична стока