0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Уникатен Разбој Југозападна Традиционална Област Килими, Црвена

Уникатен Разбој Југозападна Традиционална Област Килими, Црвена

DEN 547.04
Залиха

Пристапност

Нашата Колекција Саханд го внесува автентичното чувство На Персија во вашиот дом. Овие килими не само што се уникатни, туку можат да се користат и на различни декоративни начини. Оваа колекција милостиво ги спојува персиските и Европските дизајни со денешните трендови. Мешавината на светли и суптилни бои, заедно со сложеноста на живописните обрасци, ќе ја истакне секоја област во вашата куќа. ИЗДРЖЛИВ : Моќта се наѕираше од полипропиленски предива за да издржи деца, миленичиња и секојдневно абење на животот. РАЗНОВИДЕН : со кадифен куп и ажуриран стил, овој килим ви овозможува бесконечни апликации за дизајн во повеќе простори како што се дневни соби, спални соби, трпезарии, домашна канцеларија, ходници, калливи простории и многу повеќе!. ЛЕСНА НЕГА : кога правосмукалка користете без лента за тепање или онаа каде што можете да ја поставите лентата на највисоката поставка на купот. Ако вашиот вакуум има променливи поставки за напојување, поставете на ниско ниво. Веднаш исчистете ги дамките со благ детергент, исплакнете темелно и исушете ги. Ротирајте за рамномерно абење. ОТПОРЕН : се спротивставува на дамки, пролевање и избледување со соодветна грижа. КОМПАКТНА ИСПОРАКА : Вашиот килим ќе пристигне фабрички валани/преклопени и може да има набори од тесно пакување и компресија за време на складирањето. Овие нормално се израмнуваат во рок од 3-7 дена. Можете исто така да го намалите или отстраните туткањето со тркалање на килимот, шаблонот нагоре и масирање на наборите со рацете. Подлогата ќе се олабави за да му помогне на килимот да се постави рамно. За тврдоглавите набори, превртете го килимот и ставете влажна крпа над браздата. Користете ја синтетичката поставка и испеглајте ја влажната крпа; ова треба да го отстрани браздата.

Параметри на производот

Слична стока