0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Мастеркрафт Стратус КАКО Гума За Сите Сезони 205 65Р 94Х

Мастеркрафт Стратус КАКО Гума За Сите Сезони 205 65Р 94Х

DEN 1008.00
Залиха

Пристапност

Мастеркрафт Стратус КАКО Гума За Сите Сезони 205/65Р15 94Ч е наменета за луѓе кои само сакаат добра зделка на одлична гума. Стратус КАКО што е оптимизиран за сите сезонски перформанси за автомобили и Кув. Идеален е за некој што бара многу милји, добра влечна сила и економичност. Во споредба со претходните производи mastercraft® соединението на шарите и профилот на шарите се подобрени за да обезбедат влечење во сите сезони во влажни, суви и зимски услови, додека му даваат на возачот многу милји. Овој дизајн користи странични слотови во рамото за да помогне да се обезбеди одлична влечна сила во текот на животот на гумата. Преклопувањето го контролира растот во центарот на гумата со поголема брзина и помага да се одржи димензионалната стабилност во шарата . Ова го подобрува контактниот отпечаток на гумата со патот. Шипките во рамената и средните редови на шарите внимателно поставија длабоки делови кои обезбедуваат гризечки рабови за перформансите на сите временски услови, додека ја одржуваат стабилноста на блокот на шарата за ракување за животниот век на гумата. Компјутерски дизајнирани да ја намалат бучавата, елементите со различна големина работат за да обезбедат тивка гума при брзини на автопатот. Големина : 205/65Р15. Индекс На Оптоварување : 94. Симбол На Брзина : Х. Тип На Гума : Цела Сезона. Гаранција : 50000 Милја Ограничена Гаранција За Облека. Гума Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2004 Хонда Акорд ЛХ 2000-01 Тојота Камри СЕ 1999-2004 Тојота Авалон XL 1992-96 Тојота КАМРИ XLE 1995-97 Тојота Авалон XL 1994-2001 Нисан Максима GXE 2003-04 Hyundai Соната База 2005 Hyundai Соната GL 1986-89 мерцедес-бенц 560сл база 1999-2003 тојота солара сле 1991-93 Форд мустанг лкс 2003-04 Сааб 45172 линеарна 2001-02 сатурн Л300 база 2000 Сатурн Лс2 База 1991-95 Бмв 525и База 1998-99 Волво В70 Х/Ц 2000 volvo V70 X/C AWD se 1996-99 Infiniti I30 t 2000 Saturn sw2 База 2001-02 Сатурн lw300 База 2000-01 mitsubishi diamante Es 2004-05 сузуки Верона Lx 1991 DODGE stealth r/t И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Параметри на производот

Слична стока