0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Оптоварување 0.00
Цел број 0.00
Чатам Фреди Геометриски Кватрефолија Волна Површина Килим, Сива Слонова Коска, 3'5'

Чатам Фреди Геометриски Кватрефолија Волна Површина Килим, Сива Слонова Коска, 3'5'

DEN 551.68
Залиха

Пристапност

100% Волна Куп. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Рака Тафтувана Во Индија. Рачно тафтувана Волна Површина Килими. Големина : 3 'х 5'. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Боја : Сива/Слонова Коска. Килимите Чатам На сафавиех се стилизирани користејќи безвременски мотиви, живописни бои и кадифен куп со средна висина за утешна мекост под нозете. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Стилски додаток за секоја соба. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуумирајте во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за да ги отстраните. Висина на купот : 0,5 инчи.Чатам Килим Колекција. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Параметри на производот

Слична стока